Tehnoloģija

Dziļā tīrīšana – profesionālā tehnoloģija

Tehnoloģijas būtība ir virsmu dziļā tīrīšana ar ūdens tvaiku, ar 8 atmosfēru spiedienu. Tvaika blīvums ir vienāds ar 4 kg/m3, kas ir astoņas reizes (!) lielāks, nekā tad, ja ir normālais spiediens, un tas piešķir tvaikam unikālās tīrīšanas īpašības, kuras ļauj atteikties no virsmaktīvām vielām (VAV). Šī tehnoloģija taupīgi patērē ūdeni: no viena ūdens litra iznāk 1673 tvaika litri.

Ekoloģiski tīrā mazgāšana – saglabāsim dabu

Šī tehnoloģija ļauj veikt virsmu dziļo attīrīšanu, nebojājot to, un, nepiesārņojot apkārtējo vidi – ūdeni un augsni. Šo tehnoloģiju var dēvēt par ekoloģiski tīro. Mazgājot mašīnas, ne vienmēr ir vajadzīgi mazgājamie ķīmiskie līdzekļi un ūdeņu turpmākā attīrīšana. Ūdens un augsne paliek tīri, tā kā netīrumu saišu skaldīšanai ar virsmu tiek izmantota nevis ķīmiskā enerģija, bet ūdens molekulu enerģija tvaikā. Ir zināms, ka apdegums ar tvaiku ir daudz bīstamāks, nekā apdegums ar karsto ūdeni – tvaikā ūdens molekulu enerģija ir augstāka. Uz tā principa balstās tīrīšanas tehnoloģija.

Mazgājam ārpusē – tīram nebojājot

Laka, kas pārklāj automobiļa virsbūvi, sastāv no akrilsveķiem. Lakas spīdums – spēja atstarot gaismu – tiek noteikts ar lakas pārklājuma virsmas vienmērīgumu un gludenumu. Jo vairāk ir nelīdzenumu uz virmas – netīrumu un skrambu – jo sliktāk atstarojas gaisma, jo laka spīd vājāk. Netīrumi izveidojas uz lakas tauku molekulu pielipšanas un putekļu mehāniskās aiztures laka mikroporās dēļ. Tas palielina virsmas nelīdzenumu un samazina lakas pārklājuma spīdumu. Tvaika strūkla ar augstu spiedienu sagrauj netīrumu saites ar virsmu un „izpūš” puteklīšus no mikroporām, sasaistot netīrumus ar ūdens molekulām.

Rodas jautājums – vai tas nebojā laku?

Viennozīmīga atbilde – NĒ. Pēc tehnoloģijas pareizi uzklāto lakas pārklājumu var noņemt tikai mehāniski – ar slīpēšanu.

Atgriežot lakai sākotnējo spīdumu, tiek rekomendēts aizpildīt mikroporas ar mastiku – vasku, lai daudz vieglāk noņemtu netīrumus. Atšķirībā no šodien esošām mazgāšanas tehnoloģijām, mūsu tehnoloģija ļauj izvairīties no mikroskrambām uz lakas virsmas, kuru cēlonis ir hidrauliskais mikrodaļiņu trieciens augstspiediena mazgātavu ūdens strūklā, kur ūdens strūkla būtiski pārsniedz tvaika spiedienu.

Mazgāšana ar ūdeni, ar 1000 kg/m3 blīvumu no augstspiediena (10-30 bāru) aparāta, un mazgāšana ar tvaiku, ar 4 kg/m3 blīvumu ar 8 bāru spiedienu. Salīdziniet, kas ir drošāk Jūsu automobiļa lakai?

Automobiļa virsbūves mazgāšana ar tvaiku – tā ir vissaudzīgākā tīrīšana, kas šodien ir zināma profesionāļiem. 

 

Mūsdienīga salona tīrīšana

Katrs automobiļa īpašnieks un vadītājs lieliski zina, cik putekļu un sīko drupaču sakrājas salonā. Taču pavisam ne vienmēr drupačas var savākt ar putekļu sūcēju – drupaču daļa pielīp, un tikai mitrā uzkopšana un ķīmiskā tīrīšana ir spējīgas atdalīt netīrumus no paklāja un aizvākt no salona.

Lai cīnītos ar netīrumiem, ir jāzina, no kā tie sastāv. Gadījumu vairākumā tas ir izžuvušais šķidruma vai plāns tauku slānis, kuram klāt pielīp sīkas mehāniskās daļiņas. Putekļu sūcējs, likumsakarīgi, nevar tikt galā ar šo uzdevumu – likvidē daļiņas, bet atstāj „pamatni” – lipīgo virsmu, kurai tās pielipa. Noņemt lipīgos tauku pilienus no salona – lūk, apkopēja uzdevums.

Šī pamatne bieži kļūst par dzīves vietu un barības avotu lielākam slimību izraisošo baktēriju daudzumam.

Salona mazgāšana ar ūdeni – ar akvaputekļu sūcēju – veiksmīgs risinājums, bet ir nopietni elektronikas, ar kuru ir aprīkoti automobiļi, ierobežojumi, kontakts ar ūdeni ir kaitīgs.

Salona ķīmiskai tīrīšanai ir viena nepatīkama īpašība – ķīmisko vielu atlikumi paliek salonā un nosēžas uz ādas, un vadītāja un pasažiera plaušās. Bet, ja Jūsu mašīnā brauc Jūsu bērni? Vai ir veselīgi ieelpot viņiem ķīmiskās tīrīšanas atliekas?

Turklāt ir vajadzīgs būtiskais laiks – dažas stundas, lai salons apžūtu un varētu atkal lietot mašīnu.

Jauns risinājums, kas ļauj kvalitatīvi un ātri uzkopt, papildus nepiesārņojot automobiļa salonu ar ķīmiskām vielām, ir tvaiks, bet nav vienkārši tvaiks, bet tvaiks no profesionālā ģeneratora.

Kopš skolas laikiem visi atceras, ka tvaika molekulām ir augsta kinētiskā enerģija. Tieši šī enerģija aizvieto akvaputekļu sūcēja ķīmisko un mehānisko enerģiju. Šajā nolūkā, lai noņemtu netīrumus, ir jāsarauj molekulārās saites. Tvaika molekulu enerģija vislabāk tiek galā, neatstājot negatīvās sekas mitruma vai ķīmisko atlieku veidā. Mitruma saturs tvaikā sastāda procenta daļas, salīdzinot ar akvaputekļu sūcēju vai ķīmisko tīrīšanu, kas ļauj bez bailēm tīrīt jebkuru elektroniku visjaunākajos automobiļos.

Sterili tīri – „To, ko ārsts pierakstīja”

Baktērijas, saslimšanu avoti iet bojā, kad ir 95-97 Celsija grādu temperatūras. Esot šai temperatūrai, notiek olbaltumvielu sarecēšana. Šī temperatūra nogalina mikrobus bez ķīmiskās iedarbības. Tīrīšana ar sauso tvaiku ļauj veikt automobiļa salona virsmu sterilo apstrādi, neradot traipus, turklāt nogalinot kaitīgos mikroorganismus, kuru dzīvības procesu norises produktus ieelpo katrs, kas atrodas salonā. Tīrīšana ar tvaiku ļauj arī likvidēt baktērijas automobiļa ventilācijā, kur likvidēšana ir iespējama tikai ar gāzes palīdzību.

Citas izmantošanas jomas

Šī apstrāde arī tiek rekomendēta sabiedrisko vietu virsmu tīrīšanai ar lielu cilvēku pūli, kur ir infekcijas baktēriju nodošanas bīstamība – transporta kompānijas un uzņēmumi – konteineri, tilpumi un saloni, sabiedriskās vietas – sporta zāles, ģērbtuves, baseini, viesnīcas.

Mēs rekomendējam mūsu tehnoloģiju pārtikas rūpniecības uzņēmumiem, kur ir vajadzīga sterilizācija un iekārtas dziļa tīrīšana. Mūsu profesionālās iekārtas būtiskā atšķirība ir augstā temperatūra un spiediens – ļauj nogalināt baktērijas tur, kur pieeja citiem līdzekļiem ir sarežģīta.

Tvaika izmantošana nav aizvietojama, veicot inženierkomunikāciju tīrīšanu no taukiem, noteku tīrīšanu sabiedriskās ēdināšanas punktos – restorānos un ēdnīcās.  Mehāniskie un ķīmiskie tīrīšanas paņēmieni ir ļoti bīstami, jo diezgan ātri noved pie notekcauruļu sagraušanas, un tikai tīrīšana ar augstspiediena tvaiku ļauj kvalitatīvi un ātri tīrīt kanalizāciju bez bojājumiem. Mēs esam gatavi pateikt priekšā Jums kompānijas, kuras sniedz šo pakalpojumu.

Tā ir mūsu kompānijas tehnoloģijas un iekārtas būtiska priekšrocība un atšķirība.